Prezent na dzień mamy – książka sposobem na prezent

Dzień mamy to wyjątkowy czas, w którym możemy podziękować naszej mamie za trud, jaki wkłada, by uczynić nasz dzień piękniejszy. Wybranie odpowiedniego prezentu na ten wyjątkowy dzień może stanowić wyzwanie, a czasami odpowiedź nasuwa się sama.

Książki dla mamy

Jednym z takich prezentów może stanowić książka. Na rynku czytelniczym możemy znaleźć tysiące pozycji, które zadowolą każdą mamę. Od książek kucharskich – nie jedna mama, przecież kocha gotować dla swojej rodziny pyszne i łatwe dania- do obyczajówek i romansów na długie jesienne wieczory.

Jeśli chcemy obdarować naszą mamę książką kucharską, polecamy, by zawierała ona unikalne dania i by były one czymś nowym, a może i nawet egzotycznym, w naszej kuchni.

Mamę mogą zadowolić także książki ze zbrodnią w tle, czyli kryminały. Zaletą takiej pozycji jest to, że szybko wciąga i chcemy jak najszybciej znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania. Przy wyborze takiej książki dla naszej mamy warto zwrócić na polskich autorów, którzy świetnie odnajdują się w świecie zbrodni i zagadek kryminalnych jak Katarzyna Bonda czy Remigiusz Mróz. 

Dla wielu czytelników także dla mam książki są odskocznią od codziennej rzeczywistości, więc może dobrą pozycją będzie książka, w której możemy znaleźć świat pełen magii i czarów. “Baśniobór” Brandona Mulla może być świetną rozrywką dla całej rodzinny, nawet dla najmłodszych, więc dzieci jak i rodzice mogą, spędzić świetnie czas czytając książkę i zagłębić się w świat fantasy. Kolejną świetną pozycją jest “Szóstka wron” L. Bardugo, jest to już książka dla starszych czytelników, ale nadal świetnym prezentem na dzień mamy.

Jak wybierać książki na dzień mamy

Prezent na dzień mamy (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-dla-mamy) pod postacią książki nie musi stanowić dla nas wielkiego wyzwania. Wystarczy kierować się zainteresowaniami mamy. Przejrzeć jej biblioteczkę, porozmawiać co ostatnio czytała czy jaka jest jej ulubiona książka, gatunek literacki czy autor.

Jeżeli nasza mama nie ma czasu na czytanie i często spędza czas w pracy lub przy obowiązkach domowych, warto obdarować ją czymś lekkim na jeden wieczór czy weekend jak “Czas mumii” Alex Falcone i Ezra Fox. Jest to książka nie tylko krótka, ale także zabawna, przy której nasza mama miło spędzi czas i się zrelaksuję. Kolejną pozycją z kategorii książek lekkich i przyjemnych jest “Droga do domu”, która opowiada o losach różnych kobiet. Idealna na babski wieczór.

Książka stanowi jeden z idealnych prezentów na dzień mamy, ponieważ tu każdy znajdzie coś dla siebie. Warto też pamiętać o drobnym upominku do książki, jak kwiaty czy coś słodkiego, by umilić naszej mamie jej dzień.